Detská Univerzita Komenského Online Datalan

DUK Online 2018 priniesla deťom aj tento rok nové vedomosti a spestrila im leto

 

Ahojte milé deti aj rodičia, aj tento rok vám DATALAN priniesol možnosť študovať online a získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online. Na prázdninovú online univerzitu sa každý rok hlásia stovky detí, ktoré lákajú nielen zaujímavé a netradičné témy prednášok, ale aj možnosť vidieť a počúvať univerzitného profesora – a rovnako tomu bolo aj v ročníku 2018.

Na štúdium sa prihlásili deti zo všetkých kútov Slovenska ale aj zo zahraničia – stačí im len počítač, internet a chuť vzdelávať sa. Jedinou podmienkou je vek od 9 do 14 rokov.

Na deti čakali skutočne zaujímavé, ale aj zábavné videoprednášky, a špičkoví prednášajúci, ktorí sa s nimi podelili o svoje bohaté znalosti. Online univerzita totiž predstavuje jedinečnú príležitosť dozvedieť sa jednoduchou online formou mnoho netušených faktov z rôznych vedných disciplín – deti spoznali zaujímavosti z histórie, práva, či matematiky, tajomstvá a objavy medicíny, športové zákonitosti, a dozvedeli sa napríklad aj to, prečo môže byť slnko naším nepriateľom.

Deti si mohli novozískané vedomosti hneď overiť v online kvízoch a získavať tak za štúdium body. Absolventmi univerzity a hrdými majiteľmi univerzitného diplomu sa stali tí študenti, ktorí úspešne absolvovali aspoň 5 z 8 testov.

VŠETKÝM NAŠIM ÚSPEŠNÝM DETSKÝM ŠTUDENTOM SRDEČNE GRATULUJEME!

Absolventi DUK Online 2018 boli o absolvovaní štúdia informovaní e-mailom. V prípade záujmu o bližšie informácie nás kontaktujte na .   

S DUK Online deti využili nielen prázdniny, ale aj čas za počítačom naplno a užitočne! Pridáte sa k nám o rok aj vy?

Štúdium je bezplatné a každoročne ho organizuje spoločnosť DATALAN, v partnerskej spolupráci s Divadlom Aréna a Univerzitou Komenského. Prístupné je na webe dukonline.sk počas celých letných prázdnin. Prihlasovanie do ďalšieho ročníka otvoríme v máji 2019.
 

 

Zaujímavé témy Špičkoví profesori Interaktívne testy Jednoduchý prístup Bezplatné štúdium

 

Informácie o štúdiu

 

Termíny

• Online štúdium je bezplatné, jedinou podmienkou je prístup na internet a vek od 9 do 14 rokov.
• Prihlasovanie je pre online študentov každoročne otvorené od 1. mája do 31. júla.
• Prvá online prednáška býva zverejnená 10. júla, posledná 28. augusta.
• Spolu počas DUK odznie 8 prednášok.

Priebeh

• Každá prednáška bude zverejnená spolu s príslušným on-line skúšobným testom.
• Test je potrebné absolvovať najneskôr do nedele toho týždňa, v ktorom bola prednáška zverejnená.
• Test ku každej prednáške obsahuje osem otázok, pričom na úspešné absolvovanie treba správne odpovedať aspoň na päť z nich.

Výsledky

• Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu, ktorý mu bude zaslaný v pondelok pred nasledujúcou prednáškou.
• Diplomy získajú tí študenti, ktorí úspešne vyplnia aspoň päť z ôsmich testov. Zaslané budú na adresu, ktorú online študent uviedol v prihlasovacom formulári

 

Ročník 2018 – Zaujímavé fakty

 


 

 

Online štúdium – Čo študentov najviac baví?

 

 

Online  prednášky 2018 – Archív ročníka

 

 

Archív prednášok – ročníky 2017, 2016 a 2015

 

• 2017 – Archív prednášok

• 2016 – Archív prednášok

• 2015 – Archív prednášok

Partneri

Galéria – Ročník 2018

 

Kontakt