Detská Univerzita Komenského Online Datalan

DUK Online 2017 priniesla deťom nové vedomosti a spestrila im leto

 

Ahojte milé deti aj rodičia, aj tento rok vám DATALAN priniesol možnosť študovať online a získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského Online. Na prázdninovú online univerzitu sa tento rok prihlásilo rekordných 709 detí, ktoré mohli študovať odkiaľkoľvek, zo Slovenska aj zahraničia - stačil im len počítač, internet a chuť vzdelávať sa.

Na deti čakali skutočne zaujímavé, inšpiratívne, ale aj zábavné a prekvapivé prednášky, a špičkoví profesori – zo Slovenska, Čiech, či Oxfordu, ktorí sa s nimi podelili o svoje bohaté znalosti. Online študenti tak využili nielen prázdniny, ale aj čas za počítačom naplno a užitočne, a v septembri prišli do školy nabití novými cennými informáciami.

Úspešnými absolventmi univerzity, ocenenými diplomami, sa stali tie deti, ktoré absolvovali aspoň 6 z 9 testov a správne odpovedali aspoň na 6 z 9 testových otázok. Tento rok štúdium absolvovalo 378 detí. Gratulujeme!

Zoznam absolventov DUK Online 2017 je zverejnený v súbore (XLSX). Ak ste to tento rok nestihli, tešíme sa na vás v budúcom ročníku! Online univerzita je jedinečná príležitosť dozvedieť sa jednoduchou online formou mnoho netušených faktov z rôznych vedných disciplín – spoznáte fyzikálne zákony, chemické reakcie, príčiny prírodných javov, dôležité historické udalosti, prezradíme vám zaujímavosti z oblastí ako sú právo, financie, či psychológia, a cez počítač sa zoznámite sa s najlepšími slovenskými profesormi. Online štúdium organizuje spoločnosť DATALAN každý rok, je prístupné na webe dukonline.sk počas letných prázdnin a na jeho úspešné absolvovanie je potrebné správne odpovedať na otázky v skúšobných testoch.

DUK Online 2017 – Zaujímavé fakty (PDF)
DUK Online 2017 – Reakcie detí (PDF)
DUK Online 2017 – Fotogaléria

Zaujímavé témy Špičkoví profesori Interaktívne testy Jednoduchý prístup Bezplatné štúdium

 

Online  prednášky 2017 – Archív ročníka

 

 

SÚŤAŽILI STE: Za selfie na Cyber Workshop

 

IT spoločnosť DATALAN pre vás už 7 rokov realizuje nielen celú detskú online univerzitu, ale aj špeciálny technologický workshop.

O čom bol tento rok? Všetci sme čoraz viac online, na sociálnych sieťach a vo virtuálnej realite. Digitálny svet nám otvára nové atraktívne možnosti, technológie uľahčujú život a robia ho zábavnejším.

Ste však pripravení aj na nástrahy, ktoré na nás medzi jednotkami a nulami číhajú? Na webe je dnes naozaj všetko – informácie, ale aj riziká. Naši bezpečnostní experti deťom preto ukázali, aké zlo dokáže napáchať verejná wifi a pár informácií z vášho online profilu v nesprávnych rukách, aké ľahké, ale zároveň nebezpečné môže byť hacknutie mobilu, a ako nám vedia poškodiť vírusy aj ľudia, ak sa v kyberpriestore dostatočne nechránime...

Workshop sa konal pondelok 21.8.2017 a utorok 22.8.2017 v Divadle Aréna v Bratislave – aa my sme vám, online študentom, priniesli príležitosť zúčastniť sa ho!

Stačilo nám poslať foto alebo selfie, ako najradšej pozeráte prednášky na DUK Online. Boli sme zvedaví, kde, ako alebo aj s kým vás štúdium najviac baví. A vy ste sa s nami o fotky radi podelili. A tak vieme, že niektorí študujete s notebookom na gauči, iní sa rozložia na deke na tráve, alebo s tabletom v hojdacej sieti na záhrade, ďalší majú najradšej chládok pod stromom, iní volia klasiku v kuchyni za stolom, a mnohí z vás ste sa štúdia nevzdali ani na dovolenke, a tablet či počítač ste si otvárali aj v karavane či na pláži ;)


Zo všetkých fotografií sme vyžrebovali 2 študentov, ktorí sa  zúčastnili Cyber Security workshopu – Hanku a Jakuba. Dozvedeli sa zaujímavé a užitočné informácie, ako byť v online svete v bezpečí, zoznámili sa so zariadeniami, vďaka ktorým fungujú wi-fi siete, a dostali aj základy web programovania.
 

Máme výhercu súťaže: Kto bude prednášky počúvať s novými slúchadlami? 

 

Videoprednášky DUK online, v ktorých sa dozvieš mnoho nových zaujímavých vecí priamo od vysokoškolských profesorov, si môžeš pozrieť a vypočuť kdekoľvek a kedykoľvek. A traja z vás aj s novými špičkovými slúchadlami, ktoré vám venuje DATALAN. Stačilo sa zapojiť do našej súťaže a v prihláške na štúdium uviesť názov svojej základnej školy.  

Zo všetkých prihlásených žiakov sme vyžrebovali 3 výhercov, ktorým výhru zasielame poštou na adresu uvedenú v prihlasovacom formulári. Kvalitné a štýlové slúchadlá Philips získavajú: Miško Debnár z Nitry, Viktorka Kosturiková z Martina a Timotejko Kozaňák z Trstenej. Blahoželáme, užívajte si výhru v dobrom zvuku ;)

A prekvapením odmeníme aj školu, z ktorej sa prihlásilo najviac žiakov: ZŠ Turnianska Bratislava. Študuje na nej min. 5 z našich online študentov.
 

Archív prednášok - ročník 2016 a 2015

 

• 2016 - Archív prednášok

• 2015 - Archív prednášok

 

Informácie o štúdiu

 

Termíny

• Online štúdium je bezplatné, jedinou podmienkou je prístup na internet a vek od 9 do 14 rokov.
• Prihlasovanie je pre online študentov každoročne otvorené od 1. mája do 31. júla.
• Prvá online prednáška býva zverejnená 2. júlový týždeň, posledná 2. septembrový týždeň.
• Spolu počas DUK odznie 9 prednášok.

Priebeh

• Každá prednáška bude zverejnená spolu s príslušným on-line skúšobným testom.
• Test je potrebné absolvovať najneskôr do nedele toho týždňa, v ktorom bola prednáška zverejnená.
• Test ku každej prednáške obsahuje deväť otázok, pričom na úspešné absolvovanie treba správne odpovedať aspoň na šesť z nich.

Výsledky

• Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu, ktorý mu bude zaslaný v pondelok pred nasledujúcou prednáškou.
• Diplomy získajú tí študenti, ktorí úspešne vyplnia aspoň šesť z deviatich testov. Zaslané budú na adresu, ktorú online študent uviedol v prihlasovacom formulári

Partneri

Galéria

 

Kontakt