Detská Univerzita Komenského Online Datalan

Máme za sebou úspešný 6. ročník DUK Online!

 

Aj tento rok priniesol DATALAN všetkým deťom možnosť študovať bezplatne online. Získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského mohli deti z celého Slovenska vo veku od 9 do 14 rokov, stačil im na to počítač, internet a chuť vzdelávať sa. Do letnej univerzity sa prihlásilo 439 detí a diplom získalo 250 úspešných absolventov.

Online univerzita je jedinečná príležitosť pre všetky deti, vďaka ktorej sa dozvedia mnoho zaujímavých faktov z rôznych vedných disciplín a zoznámia sa s najlepšími slovenskými profesormi jednoducho cez počítač.
Online štúdium trvalo od 12. júla do 6. septembra 2016. Na jeho úspešné absolvovanie bolo nutné správne odpovedať aspoň v 6 z 9 online kvízov.
Teší nás, že aktuálny ročník vyvolal taký vysoký ohlas, gratulujeme všetkým našim online absolventom a tešíme sa na „online stretnutia“ opäť o rok.

Zoznam úspešných absolventovabsolventi_DUKonline2016.xlsx

Zaujímavé témy Špičkoví profesori Interaktívne testy Jednoduchý prístup Bezplatné štúdium

 

Študenti Detskej Univerzity Komenského Online 2016 – čísla a pikošky

 


 

Anketa medzi našimi študentmi: Generácia Z a digitálna éra

 


 

DATALAN IT workshop: Technológie budúcnosti

 

Ako partner Detskej univerzity Komenského organizujeme nielen bezplatné online štúdium, ale každý rok deťom prinášame aj nezabudnuteľné zážitky vďaka špeciálnemu IT workshopu. Datalanskí odborníci deti už zoznámili s možnosťami teleprezentácií, interaktívnou výučbou, virtuálnymi triedami, 3D zariadeniami a tento rok si pre ne prichystali ďalšie zaujímavé technológie, ktoré pomáhajú vedcom aj nám všetkým priamo v praxi.
IT workshopu 2016 sa zúčastnilo viac než 150 detí. Dozvedeli sa, čo všetko vieme zistiť pomocou dronov a ďalšej modernej techniky. Lietajúce drony alias bezpilotové lietadlá si tí najodvážnejší priamo na mieste aj vyskúšali a získali diplom pilota. O tom, ako vďaka dronom a ďalším moderným technológiám vieme skúmať faunu aj flóru v našich lesoch, deťom prišli porozprávať doktorandi z Ústavu ekológie lesa Slovenskej akadémie vied. Deti zaujala najmä termovízna kamera, ktorú otestovali priamo na vlastnej koži a hemisferická fotogrametria, slúžiaca na mapovanie terénu, s ktorou si mohli urobiť 360° panoramatické zábery.

Pozrite si fotoreportáž z tohto zaujímavého podujatia.

 

Ako ste študovali minulý rok?

 

 

 

Čo prezradili naši absolventi

 

Archív prednášok 2015

 

Informácie o štúdiu

 

Termíny

• Online štúdium je bezplatné, jedinou podmienkou je prístup na internet a vek od 9 do 14 rokov.
• Prihlasovanie je pre online študentov otvorené do 31. júla.
• Prvá online prednáška bude zverejnená 12. júla 2016, posledná 6. septembra 2016.
• Spolu počas DUK 2016 odznie 9 prednášok, a zverejnené budú vždy v utorok nasledujúceho týždňa po uskutočnenej prednáške.

Priebeh

• Každá prednáška bude zverejnená spolu s príslušným on-line skúšobným testom.
• Test je potrebné absolvovať najneskôr do nedele toho týždňa, v ktorom bola prednáška zverejnená.
• Test ku každej prednáške obsahuje deväť otázok, pričom na úspešné absolvovanie treba správne odpovedať aspoň na šesť z nich.

Výsledky

• Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu, ktorý mu bude zaslaný v pondelok pred nasledujúcou prednáškou.
• Diplomy získajú tí študenti, ktorí do 11. septembra 2016 úspešne vyplnia aspoň šesť z deviatich testov. Zaslané budú na adresu, ktorú online študent uviedol v prihlasovacom formulári

Partneri

Pozrite si fotogalériu 2016

 

Kontakt