Detská Univerzita Komenského Online Datalan
 

 
 

Vitajte v 5. ročníku DUK Online!

 

Aj tento rok priniesol DATALAN všetkým deťom možnosť študovať online. Získať diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského mohli deti z celého Slovenska vo veku od 9 do 14 rokov. Štúdium bolo, tak ako každý rok, bezplatné, stačilo mať chuť učiť sa a dobré pripojenie na internet .

Online univerzita je jedinečná príležitosť pre vaše deti, vďaka ktorej sa dozvedia mnoho zaujímavých faktov z rôznych vedných disciplín a zoznámia sa s najlepšími slovenskými profesormi jednoducho cez počítač.
5. ročník DUK Online je už ukončený. Tešíme sa na vás v ďalšom ročníku.

Zoznam úspešných absolventov: absolventi_DUKonline2015.xlsx
 

Zaujímavé témy Špičkoví profesori Interaktívne testy Jednoduchý prístup Bezplatné štúdium

 

 

 

Referencie

 

Galéria

 

Novinky

 
  • Ďakujeme za spoločné online leto!

   2 mesiace, 9 prednášok, desiatky úspešných absolventov

   8. septembra 2015

   Mená absolventov 5. ročníka DUK Online sú už známe. V priebehu septembra vám budú domov doručené absolventské diplomy. V prípade, že zásielka nebude doručená do 1.10., kontaktujte nás prosím na Zároveň ďakujeme všetkým študentom za zaujímavé, zábavné a informáciami nabité spoločné online leto, a tešíme sa na stretnutie v budúcom roku. Potešili nás aj vaše postrehy a komentáre k aktuálnemu ročníku, sme radi, že bolo pre vás štúdium prínosom a zároveň vás dokázalo zabaviť. Zo všetkých odpovedí sme vyžrebovali Natáliu z Nových Zámkov, Lukáša z Levíc a Julianu z Košíc, ktorým zasielame darčekové balíčky.

  • A je to tu – DUK online 2015 vrcholí!

   Za vašu snahu počas celého leta vás čaká zaslúžená odmena

   2. septembra 2015

   Milé deti, dnes sme vám sprístupnili poslednú prednášku z Detskej Univerzity Komenského Online 2015. Ďakujeme za váš záujem počas celého leta a tešíme sa, že vám online štúdium prinieslo nielen mnoho nových informácií, ale určite aj zábavy. Test k poslednej prednáške môžete absolvovať do nedele, v pondelok 7. septembra vám zašleme informácie (veríme, že väčšine z vás) o úspešnom absolvovaní detskej univerzity a následne vám budú domov doručené aj krásne absolventské diplomy. Takže, veľa úspechov pri poslednom teste a ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME všetkým študentom ale aj profesorom, s ktorými sme trávili toto leto.

  • Blížime sa do finále

   Prečo, prečo, prečo – poznáte už odpovede?

   25. augusta 2015

   Aj keď sa nám to nepáči, prázdniny sa pomaly končia a spolu s nimi aj naša letná online univerzita. Dnes vám prinášame predposlednú prednášku, ale veríme, že všetky boli pre vás skvelým zdrojom nových poznatkov a inšpirácie. A čo tak napísať nám, ktorá sa vám páčila najviac? Posielajte svoje postrehy a komentáre k prednáškam a profesorom, alebo aj návrhy na témy, o ktorých by ste sa chceli učiť v budúcom ročníku, na , potešíme sa každej vašej správe.

  • Vykopávky a technológie – ide to dokopy?

   Študenti DUK absolvovali unikátny IT workshop

   18. augusta 2015

   Desiatky detí sa včera dozvedeli, ako pomáhajú technológie pri archeologických výskumoch. Pozrite sa aj vy, ako to vyzeralo na workshope Moderné technológie a záhady Veľkej Moravy, ktorý DATALAN realizoval v spolupráci s Archeologickým ústavom SAV.
   A samozrejme, nezabudnite ani na ďalšiu, tento raz mimoriadne aktuálnu a poučnú prednášku – Prečo je cukor jed?

  • 100% úspech a 1 víťaz

   Gratulujeme všetkým šikovným študentom!

   11. augusta 2015

   Sme naozaj radi, že predchádzajúci online test ste všetci zvládli na výbornú a dosiahli ste 100% úspešnosť! Tešíme sa z vašej šikovnosti a záujmu dozvedieť sa každý týždeň nové a nové poznatky. A teší nás aj váš záujem o vzdelávanie prostredníctvom inšpiratívnych workshopov. DATALAN v spolupráci s Archeologickým ústavom SAV organizuje už budúci týždeň unikátny IT workshop spojený s návštevou výstavy o Veľkej Morave. Zúčastní sa ho aj jeden z vás. Stačilo sa zapojiť do súťaže, ktorej víťazom sa stal – Janko z Prievidze. Blahoželáme!

  • IT workshop už o 2 týždne: Poď aj ty!

   Ukážeme ti, ako technológie pomáhajú archeológom

   4. augusta 2015

   Prečo slnko mení farbu sa dozviete, keď si pozriete dnešnú prednášku a viac o záhadách Veľkej Moravy sa deti dozvedia na našom IT workshope. Zapoj sa a vyhraj bezplatnú účasť: na pošli tip, v akej ďalšej oblasti a aký konkrétne majú podľa teba moderné technológie užitočný a významný prínos. Žrebujeme 10. augusta.

  • Pozor, súťaž! Kto chce ísť na IT workshop?

   Moderné technológie a záhady Veľkej Moravy

   28. júla 2015

   Aj tento rok DATALAN prináša študentom DUK atraktívny IT workshop, na ktorom sa dozviete, ako špičkové technológie pomáhajú archeológom. Predstavíme vám pozemné skenery, aj drony, a ukážeme, akú revolúciu spôsobili v dokumentácii získaných nálezov a pri rekonštrukcii dávnovekých objektov 3D technológie.
   Workshop sa koná 17. resp. 18. augusta na Bratislavskom hrade a jeden z vás môže vyhrať bezplatnú účasť (termín podľa výberu): stačí na zaslať svoj tip, v akej ďalšej oblasti a aký konkrétne majú podľa vás moderné technológie užitočný a významný prínos.
   A samozrejme, nezabudnite na ďalšiu online prednášku – Prečo vyrábať elektrinu v jadrovej elektrárni.

  • Pokračujeme vo vysokom tempe

   Decká, opäť ste nesklamali!

   21. júla 2015

   Aj skúšobný kvíz k 2. prednáške absolvovala drvivá väčšina z vás úspešne. Tešíme sa a prinášame vám ďalšiu skutočne zaujímavú tému. Docent Roman Polák, riaditeľ Činohry , známy divadelný a televízny režisér, ktorý je už takmer tri desaťročia neprehliadnuteľnou postavou slovenských i českých divadelných scén, vám prezradí, prečo je divadlo iné ako film a televízia. Nezabudnite! Nová prednáška je dostupná vždy v utorok ráno a dostanete sa k nej tak, že kliknete na príslušný banner v časti Prednášky.

  • Máme za sebou úspešný štart

   Blahoželáme všetkým šikovným študentom!

   14. júla 2015

   Výsledky prvého testu Detskej Univerzity Komenského Online už sú známe. 99,39% z vás ho absolvovalo úspešne. Krásne číslo, tešíme sa s vami! O výsledkoch sme všetkých študentov informovali e-mailom. A teraz vám prinášame šancu opäť sa o krok priblížiť k diplomu z DUK Online. Prístupná je 2. prednáška, v ktorej vám svetovo uznávaná kapacita v oblasti neurochirurgie veľmi zaujímavým a pútavým spôsobom porozpráva o fascinujúcom ľudskom mozgu.

  • Decká, začíname!

   Študujte a bavte sa

   7. júla 2015

   Vítame vás v Detskej Univerzite Komenského Online. Nazbierali sa vás viac než tri stovky a stále nám píšete a prihlasujte sa ďalší. Tak nech sa páči, pripravená je pre vás 1. prednáška 5. ročníka DUK Online. Pozrite si video alebo prečítajte zápis z prednášky Petra Pellegriniho, a otestujte svoje novozískané znalosti v skúšobnom kvíze. O jeho výsledku vás informujeme budúci pondelok.

  • Prvá online prednáška sa už blíži

   Prečo je predseda NR SR druhý muž v štáte?

   23. jún 2015

   Prvá prednáška 5. ročníka bude zverejnená už 7. júla. Spolu počas DUK Online odznie deväť prednášok, ktoré budú zverejnené vždy v utorok. Ku každej prednáške bude pre deti pripravený on-line skúšobný test. Na absolvovanie DUK online a získanie diplomu treba úspešne prejsť aspoň 6 z 9 testov. Výsledok testu sa dozviete prostredníctvom e-mailu v nasledujúci pondelok.
   Tlačová správa

  • Program DUK Online 2015 je už známy!

   Na čo sa môžeme všetci tešiť?

   2. jún 2015

   Špičkoví odborníci (nielen) zo slovenských univerzít vám porozprávajú o jadrovej energii, divadle, nervovej sústave človeka, reči zvierat, a dozviete sa napríklad aj to, prečo považujeme cukor za jed, a čo je to fluorescencia.

  • Tešíme sa na nových študentov!

   Už si sa prihlásil aj ty?

   26. máj 2015

   Milé deti, registrácia na 5. ročník DUK Online je už otvorená, prihlásiť sa môžete prostredníctvom online formulára na stránke www.duk.sk. Program a mená profesorov, ktorí budú prednášať v aktuálnom ročníku DUK, zverejníme už čoskoro.

   

Informácie o štúdiu

 

Termíny

• Online štúdium je bezplatné, jedinou podmienkou je prístup na internet a vek od 9 do 14 rokov.
• Prihlasovanie je pre online študentov otvorené do 5. júla.
• Prvá online prednáška bude zverejnená 7. júla 2015, posledná 2. septembra 2015.
• Spolu počas DUK 2015 odznie 9 prednášok, a zverejnené budú vždy v utorok nasledujúceho týždňa po uskutočnenej prednáške.

Priebeh

• Každá prednáška bude zverejnená spolu s príslušným on-line skúšobným testom.
• Test je potrebné absolvovať najneskôr do nedele toho týždňa, v ktorom bola prednáška zverejnená.
• Test ku každej prednáške obsahuje deväť otázok, pričom na úspešné absolvovanie treba správne odpovedať aspoň na šesť z nich.

Výsledky

• Výsledok testu sa študent dozvie prostredníctvom e-mailu, ktorý mu bude zaslaný v pondelok pred nasledujúcou prednáškou.
• Diplomy získajú tí študenti, ktorí do 6. septembra 2015 úspešne vyplnia aspoň šesť z deviatich testov. Zaslané budú na adresu, ktorú online študent uviedol v prihlasovacom formulári

Partneri

Galéria

 

Kontakt